עובדות

> || מספר עובדות על פליירים ופרסומות מנייר:

1. מתוך כל צריכת הנייר בישראל העומדת על כ-700,000 טון בשנה, רק כ-30% מגיעים למיחזור. בשל כך הכלי היעיל ביותר כדי לצמצם את הנזק לסביבה יהיה הפחתה, ולא מחזור. יש לצמצם את השימוש בנייר עבור פרסומות.

2. הפחתת טון אחד של דואר זבל מציל 17 עצים, 2.3 מ”ר מנפח הזבל במזבלה, 31,400 ליטרים של מים, 4,200 קוט”ש חשמל, 1,600 ליטר של נפט וחוסך 26 ק”ג של מזהמים מן האוויר.

3. הנייר והקרטון מהווים מעל ל-25% מנפח הפסולת בישראל, ולכן הוצאתם מזרם האשפה ומחזורם יובילו לצמצום משמעותי בנפח ההטמנה במזבלות.> || מספר עובדות על עצים:

1. עץ גדול אחד יכול לספק מספיק חמצן לצריכה יומית של ארבעה אנשים.

2. עץ גדול יכול להרים עד ל-400 ליטרים של מים מן האדמה ולפזרם באוויר בכל יום.

3. עץ בריא יכול להפחית חלקיקים מזהמים מן האוויר בכ- 7,000 חלקיקים לליטר אוויר.

4. כדי לספוג את הפחמן הדו-חמצני שנוצר על-ידי נסיעה של מכונית משפחתית טיפוסית (20,000 ק”מ לשנה) יש צורך בכ-500 עצים בגודל מלא.

5. יערות הגשם של מרכז אפריקה, דרום מזרח אסיה, ומרכז ודרום אמריקה הם מקור נדיר למגוון צמחים ובעלי חיים. חלק ניכר מן החמצן שאנו נושמים מגיע משם. ולמרות זאת האדם כורת את יערות הגשם בקצב שמאיים על הקיום שלהם.

6. איזור בגודל של מנהטן נכרת בכל ארבע שעות.

7. נדרשים 600,000 עצים כדי לייצר את עיתוני סוף השבוע בצפון אמריקה.> || מספר עובדות על העסקים הקטנים:

1. חנויות בבעלות מקומית מוציאות על משכורות יותר מרשתות ארציות ועולמיות.

2. מחקר שנערך בארה"ב על-ידי "המכון להסתמכות עצמית מקומית" וחברת הייעוץ "סיביק אקונומיקס" מאוסטין, טקסס הוכיח שמתוך כל 100 דולרים שמוצאים בחנות בבעלות מקומית, 45 דולרים נשארים בכלכלה המקומית, לעומת 13 דולרים שנותרים בכלכלה המקומית בעת קנייה בחנות שהיא חלק מרשת.

3. הכלכלן מילטון פרידמן הוכיח שהתוצר (העושר) נקבע, בין השאר, על ידי המהירות בה הכסף מחליף ידיים בכלכלה. ככל שהכסף יחליף ידיים בכלכלה המקומית, העושר של כל חבריה יגדל. העסקים הקטנים שומרים את הכסף בכלכלה המקומית ומשפרים את מצבם של כל חבריה.

4. לפי נתוני הרשות לעסקים קטנים ובינוניים, בישראל קיימים כ-400 אלף עסקים קטנים ובינוניים, בהם מועסקים יותר מ-1.2 מיליון עובדים, שהם 55% מכלל המועסקים במגזר העסקי. העסקים הקטנים אחראים ל-50% מהתוצר העסקי בישראל.

5. לפי הסטטיסטיקה, כל עסק קטן שנפתח מוסיף בממוצע 4.5 מקומות עבודה למשק.
דואר זבל